Yağız Enerji MAKİNA
Yeni Nesil Su Depolama Sistemleri, Şimdi Türkiye'de!

GRP Su Depolama'da Yerli Üretim

YAĞIZ ENERJİ MAKİNA

Yağız Enerji Makina, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin mekanik tesisat sektörünün modüler su depolama sistemlerinde önde gelen üretici ve tedarikçi markasıdır.

Günümüzde, 15.500 M2 kapalı üretim alanında, büyük ölçeklerde ve uluslararası kalite standartlarında modüler GRP su deposu, modüler çelik ve galvaniz su depoları üretmektedir. Üstlendiği bir çok projeyi montaj dahil anahtar teslimi olarak tamamlamıştır.

YÜKSEK TEKNOLOJİ

Yeni nesil su depolama sistemleri üretimi için en yeni teknoloji ve makina yatırımları yaparak üstün nitelikli Kompozit GRP panel üretiyoruz.

YÜKSEK KALİTE

Yağız Enerji Makina GRP panelleri tüm dünya tarafından kabul gören WRAS belgesine sahiptir. Ülkemizde TSE EN 13280 belgesine sahiptir.

ÇEYREK ASIRLIK TECRÜBE

Yağız Enerji Makina; 1000'den fazla kamu ve özel projede yer almış, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda sürekli aranan tedarikçi firma ve çözüm ortağı olmuştur.

NEDEN GRP SU DEPOLARI ?

EKOMAXİ MODÜLER SU DEPOLARI
DAHA UZUN ÖMÜRLÜ

Yüksek darbe dayanımı ve korozyona çok mukavemetli olmasından dolayı uzun ömürlüdür. (teorik olarak sonsuz ömür).Yüksek sıcaklık ve basınçlarda preslendiği için son derece güçlü ve dayanıklıdır.

DAHA HİJYENİK

Yüksek sıcaklık ve basınçlarda üretilen paneller su içinde bozulmaz. Su ile materyal alışverişi yapmazlar. Su her zaman temiz ve hijyenik lezzetinde kalır. Ayrıca ışın ve ısı dayanımı çok yüksek olduğundan yosun, bakteri vb. oluşmaz.

DAHA YALITIMLI

UV ve güneş ışınları geçirgenliği sıfıra yakın olduğundan depo içerisinde yosun, bakteri vb. oluşamaz. Bu özelliği sayesinde GRP depolar açık alana kuruluma çok uygundur. Ayrıca GRP malzemenin ısı yalıtımı metallere göre 250 kat daha düşüktür. Yazın sıcağından ve kışın soğuğundan etkilenmez.

DAHA HAFİF

GRP paneller, çok üstün mekanik ve termal özelliklere sahip, metalden % 75 daha hafif, yüksek korozyon mukavemetine sahip bir malzemedir. Nakliye ve montajı kolaydır.

DAHA FAZLA SIZDIRMAZLIK

Genleşme katsayısı sıfıra yakın olduğundan sıcaklık farklarından dolayı paneller genleşmez ve malzeme üzerinde gerilim oluşmaz. Yağız Enerji’ye ait özel formlu taban paneli sayesinde tabana gelen basınç uniform olarak dağılmakta ve panel flanşlarına gelen yükten dolayı sızdırmazlık problemlerinin önüne geçmektedir.

DAHA FAZLA KİMYASAL DAYANIMI

İstenilirse deniz suyu ve bir çok kimyasal sıvı ve akaryakıt depolanabilir. Ayrıca GRP paneller, kimyasal yapısından dolayı suda erimez, suya kimyasal içerik bırakmaz bu nedenle diğer tüm su depolarına göre en hijyenik su deposudur. En çok içme suyu deposu olarak tercih edilmektedir.

DAHA EKONOMİK

Hammadde maliyetinin düşük olması, daha az enerji maliyetleri ile üretilip kurulum ve montaj maliyetleri düşük olduğundan çelik depolara oranla daha ekonomiktir. Bakımı kolay ve bakım masrafları düşüktür.

GRP Su Deposu Üretim Hattı GRP SU DEPOSU
Üretimden Görüntüler
EKOMAXİ MODÜLER SU DEPOLARI

YENİ NESİL SU DEPOLAMA SİSTEMLERİ

EKOMAXİ MODÜLER SU DEPOLARI